Święto Zmarłych to czas, kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli, o naszych najbliższych zmarłych. W tym dniu przystrajamy groby kwiatami i stroikami, zapalamy znicze pamięci – dowód naszej miłości, przyjaźni i dobrych wspomnień. Jest to święto głębokiej zadumy nad przemijaniem życia, czas refleksji nad sensem ludzkiego losu.

Szkolny Klub Wolontariusza wraz z Samorządem Uczniowskim dołączył do akcji #Szkoła pamięta, w ramach której porządkowano zapomniane groby na terenie cmentarza w Żyglinie.

Na naszym cmentarzu jest grób żołnierzy, którzy brali udział w  III Powstaniu Śląskim:  Bolesław Bednarek, Roman Musik, Tomasz Pyka, Teodor Siwy.

Celem akcji było uświadomienie dzieciom, że pamięć o zmarłych jest naszym obowiązkiem, a wyrażać ją możemy poprzez zapalony znicz, przyniesione kwiaty, a przede wszystkim poprzez modlitwę. Naszą troską powinniśmy objąć również te groby i zmarłych, o których inni już zapomnieli.

Szkolny Klub Wolontariusza i Samorząd Uczniowski