Facebook

Ślubowanie klas pierwszych

19 października 2020, dodane przez: J.S. Ślubowanie klas pierwszych
grafika do wpisu: Ślubowanie klas pierwszych

 

„ślubuję być dobrym Polakiem,

Dbać o dobre imię klasy i szkoły.

Uczyć się pilnie, jak kochać Ojczyznę,

Jak dla niej pracować, kiedy dorosnę,

Ślubuję być dobrym kolegą,

Swym zachowaniem i nauką sprawiać radość

Rodzicom i nauczycielom…”

 

…tymi słowami uczniowie klasy 1 a i 1b 13 października złożyli ślubowanie, po którym zostali przez panią dyrektor pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Miasteczku Śląskim. Pierwszoklasiści wzorowo zdali egzamin przygotowany dla nich przez starszych kolegów, a następnie pięknie zaprezentowali się śpiewając piosenki i recytując wierszyki. Było to dla całej społeczności szkolnej bardzo ważny moment.