21 grudnia 2022, dodane przez: J.S. Jasełka
grafika do wpisu: Jasełka

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie naszej szkoły, którzy pod przewodnictwem pań:  Beaty Supernak-Kowaluk, Łucji Pietrygi, Barbary Wojtczak oraz Barbary Bentkowskiej, przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 21 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Na zakończenie Pani dyrektor podziękowała młodym artystom oraz ich opiekunom za przygotowanie interesującej akademii. Nie zapomniała także o ciepłych słowach i pięknych życzeniach z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Po przedstawieniu udaliśmy się do klas na spotkania opłatkowe.

Następnie nasi uczniowie prezentowali swoje muzyczne umiejętności podczas koncertu kolęd.