Apel z okazji Święta Niepodległości

9 listopada 2022, dodane przez: J.S. Apel z okazji Święta Niepodległości
grafika do wpisu: Apel z okazji Święta Niepodległości 11 listopada to ważna data dla każdego Polaka. Tego dnia obchodzimy rocznicę odzyskania niepodległości. Dla uczczenia tego wydarzenia uczniowie przyszli dziś w strojach galowych. Z tej okazji uczniowie klasy czwartej przedstawili najważniejsze wydarzenia z naszej historii, począwszy od dnia, kiedy Polska jako niepodległe i wolne państwo przestało istnieć na mapach Europy i Świata. Uczniowie prezentowali również dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego wieloma zrywami patriotycznymi oraz codzienną walką o wyzwolenie, aż do dnia, gdy po 123 latach odzyskaliśmy niepodległość. Prezentowane treści przeplatane były wykonywanymi przez uczniów pieśniami o charakterze patriotycznym.