Facebook

Zimowisko - Kamianna 12 -19.02.2002 r.

4 lutego 2022, dodane przez: J.S. Zimowisko - Kamianna 12 -19.02.2002 r.
grafika do wpisu: Zimowisko - Kamianna 12 -19.02.2002 r.

 

Ważne informacje

 

 

Dotyczy:  zimowiska Kamianna 2022 r.

 

 

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami pragnę potwierdzić, że Fundacja zakłada organizację    w 1 tygodniu ferii zimowych 2022 roku (w okresie 12-19 luty br.) zimowisko w Kamiannej dla 40 dzieci (wstępnie zakłada się 30 dzieci z SP-1 oraz 10 dzieci z Żyglina tj. SP-2). Organizowane przez Fundację zimowiska w Kamiannej stały się już bardzo popularne.

Zasady organizacji oraz świadczeń jak w poprzednich latach tj. kierujemy na nie dzieci, które nie umieją jeździć na nartach. Na turnus dzieci wyjeżdżają bez nart oraz pozostałego sprzętu. Narty, buty, kaski, otrzymają na miejscu. Zakwaterowanie turnusu w Domu Pielgrzyma Św. Filipa Neri w Kamiannej (pokoje typu studio). Dzieci korzystają położonego naprzeciw ośrodka (100-150 m) stoku z wyciągami narciarskimi (najpierw ośla łączka, potem zjazdy po stokach 650 oraz 850 m długości – pełny karnet zjazdowy w każdy dzień tj. ok. 3 godz.). Nauka jazdy na nartach          i zjazdy ze stoku pod nadzorem sprawdzonych instruktorów narciarstwa. Ponadto nasze dzieci na zjazdy otrzymują kolorowe kurteczki identyfikacyjne. Zgodnie z obowiązującymi przepisami zimowisko to zostanie zgłoszone do Kuratorium Oświaty. Wyjazd na podstawie karty wg wzoru MEN (autokar spod SP-1). Z dziećmi pojedzie też 3 opiekunów (nauczycieli) z naszych szkół.

Zakładana odpłatność rodzica to 880 zł za turnus. W ostatnich latach koszty mocno wzrosły. Generalnie wyjazdy zimowe są znacznie droższe od letnich. Niestety mimo złożonych próśb Fundacja nie uzyskała wsparcia z tut. Urzędu jak i Huty Cynku.

Jak zaznaczono podstawowym celem tego wyjazdu jest nauka jazdy dzieci na nartach. Stąd kierujemy na nie dzieci 11-15 letnie, które nie potrafią jeździć na nartach oraz wcześniej na taki turnus do Kamiannej nie wyjechały. Z konieczności z wyjazdu tego nie mogą skorzystać dzieci posiadające dysfunkcje uniemożliwiające uczestnictwo w tym programie, co prosimy przyjąć ze zrozumieniem. Zgłoszenia chętnych na turnus dzieci placówki szkolne przyjmują do 25 stycznia br. Po tym czasie pozostałe wolne miejsca zostaną uzupełnione przez inne chętne dzieci.

Zapisy dzieci oraz ostateczne decyzje w tej sprawie podejmują Dyrektorzy tutejszych Szkół Podstawowych.

Proszę o przyjęcie tej informacji i najserdeczniej pozdrawiam.

 

M.  Dumieński

Prezes Fundacji