Pola nadziei

24 października 2021, dodane przez: J.S. Pola nadziei
grafika do wpisu: Pola nadziei

Kampania „Pola Nadziei”  to ogólnoświatowa kwesta na rzecz osób objętych opieką hospicyjną. Na swój symbol hospicja z całego świata wybrały żółty kwiat – żonkil. Program „Pola Nadziei” zapoczątkowany został przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Od 2003 roku „Pola Nadziei” to program ogólnopolski. Jednym z najważniejszych celów tej akcji jest wychowywanie młodego człowieka do wartości takich jak: wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka zwłaszcza cierpiącego, bezinteresowne angażowanie się w działania na rzecz niesienia ulgi i pomocy cierpiącemu człowiekowi, postawa reagowania z empatią na cierpienie, podkreślanie godności ludzkiej osoby, czerpanie radości z dzielenia się swoimi dobrami z ludźmi cierpiącymi. Żonkile są międzynarodowym symbolem akcji „Pola Nadziei".

W tym roku zorganizowaliśmy z tej okazji słuchowisko. Dzięki szkolnemu radiowęzłowi uczniowie mogli wysłuchać informacji na temat akcji oraz posłuchać wierszy i piosenek. Dziękujemy uczniom zaangażowanym w przygotowanie słuchowiska i całej oprawy tejże akcji, szczególnie Marysi Dziendzieli, że napisała na tę okazję piękny wiersz pt. "Pola Nadziei", Paulinie Kaletka, absolwentce naszej szkoły, za napisanie i przeczytanie wiersza, Karolinie Musialik za piękną interpretację piosenki "Żonkile", Natalii Dudek za wykonanie pięknej ilustracji, która widnieje na banerze, Patrycji Skórce za prowadzenie audycji,  Dominikowi Śliwie i Tomkowi Chudzikowi za przybliżenie nam celu akcji "Pola Nadziei", a także klasie III za wykonanie"Piosenki o Pomaganiu"oraz klasie VIII za pomoc techniczną :)

Dziękujemy pozostałym uczniom wszystkich klas za zasadzenie cebulek żonkili :) a Radzie Rodziców za słodki poczęstunek dla dzieciaków :)

Teraz pozostało nam czekać na wiosnę i efekty naszej pracy, kiedy to wraz z pierwszymi promieniami słońca zaczną z ziemi wychylać swe główki żonkile - symbol nadziei dla podopiecznych Hospicjum. Gdy te zakwitną – rozpoczynie się wiosenna część kampanii, którą przybliżymy na wiosnę.

Pola nadziei

Marysia Dziendziela

Żółte pola, pełne nadziei,

próbują kwitnąć przez dobrodziei.

Do okna hospicjum dociera blask,

który powoduje dobra wrzask.

Wspierajmy chorych i rodziny,

bo taki okres w życiu jest trudny

do przejścia bez siły.

Gdy szczęście nie przychodzi,