Wycieczka do zamku w Starych Tarnowicach

15 października 2021, dodane przez: J.S. Wycieczka do zamku w Starych Tarnowicach
grafika do wpisu: Wycieczka do zamku w Starych Tarnowicach

13 października uczniowie klasy 2a, 2b i trzy uczennice z klasy trzeciej udali się do zamku w Starych Tarnowicach, gdzie mieli możliwość przenieść się do świata czarodziejów i spędzili jeden dzień w magicznej szkole. Uczniowie wzięli udział w Ceremonii Przydziału, podczas której zostali podzieleni na dwa zespoły , które  rywalizowały o Puchar Domów.
Na Lekcji Iluzji uczniowie nauczyli się prostych sztuczek magicznych, a na Lekcji Różdżkoznawstwa – dowiedzieli się z czego wykonuje się różdżki, jakie są ich właściwości, poznali magiczne zaklęcia, a przede wszystkim wykonali różdżki dla siebie. W czasie Lekcji Eliksirów każdy zespół uwarzył eliksir, wg szczegółowego przepisu.  Na zakończenie uczniowie spotkali się z Dyrektorem, który podsumował dzień i wręczył Puchar Domów zwycięskiej drużynie oraz zarządził Ucztę. Wszyscy uczniowie otrzymali słodki poczęstunek.

Barbara Skórka