Spotkanie uczniów klas I - III z przedstawicielami PLK

16 października 2021, dodane przez: J.S. Spotkanie uczniów klas I - III z przedstawicielami PLK
grafika do wpisu: Spotkanie uczniów klas I - III z przedstawicielami PLK

15 października uczniowie klas I - III uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Prelekcję z uczniami przeprowadzono w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd " prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe.
Podczas prelekcji w bardzo interesujący sposób dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego przekraczania przejazdów kolejowo – drogowych, odpowiednim zachowaniem na terenach kolejowych oraz ze znakami drogowymi informującymi o zbliżaniu się do przejazdów kolejowo – drogowych.

Przy okazji,  w ramach proorientacji zawodowej dzieci dowiedziały się o pracy kolejarza. Atutem przybliżającym naszym uczniom tajniki tego zawodu było prezentowanie strojów i akcesoriów związanych ze stanowiskami dyżurnego ruchu, dróżnika przejazdowego oraz strażnika ochrony kolei.  Na koniec przyszedł czas na drobne upominki i różne gadżety edukacyjne, które z pewnością zachęcą do szerzenia dalej, zdobytej wiedzy. Jedno jest pewne – nasi uczniowie po tak angażującej ich samych prezentacji na pewno stali się Ambasadorami Bezpieczeństwa. Dzieci w podziękowaniu przygotowały piękny wiersz, wykonały prace przestrzenne i album z własnoręcznie zrobionymi pracami plastycznymi oraz wręczyły słodki upominek.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom za przybycie i ciekawe spotkanie. Dziękuję przede wszystkim Pani Magdalenie i Panu Adamowi, rodzicom naszego ucznia klasy III Wiktora B., za pomoc w zorganizowaniu spotkania oraz za ufundowanie słodkiego poczęstunku dla wszystkich uczniów uczestniczących w tym spotkaniu.