Próbna ewakuacja

20 września 2024, dodane przez: J.S. Próbna ewakuacja
grafika do wpisu: Próbna ewakuacja

19 września 2022 r. w naszej szkole została przeprowadzona próbna ewakuacja szkoły na okoliczność pożaru. Akcję nadzorowali Strażacy  Ochotniczej Straży Pożarnej w Żyglinie.

Alarm ogłoszono ok. godz. 9:00, wtedy rozległ się charakterystyczny trzykrotny dźwięk dzwonka szkolnego. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły zachowali się zgodnie z instrukcją. Opuścili sale lekcyjne i w ustalonym porządku udali się najkrótszą drogą ewakuacyjną do wyznaczonego miejsca zbiórki. Ewakuacja przebiegła sprawnie. Uczniowie mieli okazję na zadawanie pytań strażakom oraz zapoznanie się z wyposażeniem wozu strażackiego.

Organizacja próbnych ewakuacji ma na celu wyrabianie w pracownikach i uczniach prawidłowych nawyków zachowania się w czasie pożaru. To ważne, by wszyscy wiedzieli co robić, gdy pojawi się ogień.