Facebook

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie

30 maja 2024, dodane przez: J.S. Wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie
grafika do wpisu: Wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie

24 maja br uczniowie klasy drugiej wzięli udział w warsztatach botanicznych wprowadzających w sztukę układania kwiatów i wykonywania dekoracji roślinnych. Uczniowie poznali podstawowe założenia florystyczne, narzędzia i akcesoria niezbędne florystom do pracy, uczyli się rozpoznawać różne gatunki roślin i sposoby ich pozyskania, suszenia oraz wykorzystania. Najważniejszym punktem zajęć było wykonanie własnej kompozycji florystycznej, która była wspaniałym prezentem dla mam  z okazji Dnia Matki. Ciekawym punktem wycieczki był  spacer po ogrodzie z Panią  przewodnik, która przybliżyła historię powstania ogrodu i w przystępny sposób udostępnia swoją wiedzę dotyczącą roślin oraz zwierząt występujących na terenie ogrodu. Na koniec wycieczki udaliśmy się na plac zabaw.