Żywa lekcja przyrody

12 lutego 2024, dodane przez: J.S. Żywa lekcja przyrody
grafika do wpisu: Żywa lekcja przyrody

22 stycznia zawitał do naszej szkoły pan Andrzej Pająk - znany hodowca gadów i wielu innych zwierząt, kolekcjoner owadów i dermoplastów ptaków.

W interesujący sposób przybliżył uczniom szkoły życie i zwyczaje wielu gatunków gadów: pytona siatkowanego w trzech formach barwnych, węża królewskiego, węża zbożowego, żółwia czerwonolicego, żółwia stepowego, żółwia leśnego, warana stepowego i gekona lamparciego. Uczniowie mieli możliwość bliskiego kontaktu z przywiezionymi zwierzętami - mogli je dotykać i głaskać. Węże wcale nie są oślizgłe i obrzydliwe, a utrzymanie jaszczurki w domu to koszt małego samochodu… To tylko kilka ciekawostek dotyczących gadów, które poznać mogli uczniowie w czasie spotkania z panem Andrzejem Pająkiem i jego pupilami.

Na tej żywej lekcji przyrody dowiedzieliśmy się wiele o zwyczajach zwierząt, ich upodobaniach kulinarnych i gadziej miłości. Bardzo duży akcent pan Andrzej położył na kwestię odpowiedzialności za zwierzę, jaką bierze na siebie każdy potencjalny hodowca. Uczniowie z zapartym tchem oglądali kolejno pojawiające się stworzenia – od żółwi poprzez jaszczurki aż do węży, w tym nawet dużych boa siatkowanych. Dzieci wyszły ze spotkania zachwycone, a cenna wiedza przyrodnicza na pewno na długo pozostanie w pamięci.