15 listopada 2023, dodane przez: J.S. Święto Niepodległości
grafika do wpisu: Święto Niepodległości

14 listopada 2023 roku w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Z tej okazji uczniowie klasy VII przygotowali akademię, podczas której przypomnieli długą drogę Polaków do wolności. Pokazali odwagę, hart ducha i niezłomność kolejnych pokoleń z determinacją walczących o polskość i suwerenne państwo.

Po wystąpieniu siódmoklasistów wszyscy zebrani (uczniowie, przedszkolacy i pracownicy) odśpiewali "Mazurek Dąbrowskiego" w ramach ogólnopolskiej akcji pod nazwą #Szkoładohymnu

Tego dnia uczniowie klasy VII udali się także do lokalnych miejsc pamięci. Pod Pomnikiem poległych w powstaniach śląskich oraz zamęczonych w obozach przez faszyzm niemiecki i na grobie powstańców śląskich złożyli kwiaty oraz zapalili znicze, by oddać hołd i wyrazić wdzięczność tym, którzy wywalczyli dla nas wolną Polskę.