"Góra Grosza"

8 listopada 2023, dodane przez: J.S. "Góra Grosza"
grafika do wpisu: "Góra Grosza"

Nasza szkoła bierze udział w akcji „ Góra Grosza”- zbierania monet w całej Polsce organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.

Celem akcji jest zebranie funduszy na  pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Udział w akcji pomoże uzmysłowić naszym uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet (od 1 gr do 5 zł) w placówkach w całej Polsce od 1 listopada do 29 lutego.

Zachęcamy do wrzucania pieniędzy do kartonu znajdującego się w gabinecie pedagoga.