Pola nadziei

30 października 2023, dodane przez: J.S. Pola nadziei
grafika do wpisu: Pola nadziei

30 października w naszej szkole odbyła się akademia związana z akcją " Pola nadziei". Ideę wolontariatu oraz opieki hospicyjnej przybliżył nam dr Olaf Lubas-ordynator oddziału opieki paliatywnej tarnogórskiego szpitala. Pani Inga Pilśniak, która jest lekarzem onkologiem w bardzo przejrzysty sposób wystawiła receptę na zdrowe życie. By oddać nastrój tego wyjątkowego spotkania przygotowaliśmy krótką artystyczną podróż, która zapewne niejednego widza chwyciła za serce, mottem tej uroczystości były słowa księdza Jana Twardowskiego "Spieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą". Po uroczystości, w ogrodzie szkolnym, posadziliśmy żonkile. Teraz pozostało nam czekać na wiosnę i efekty naszej pracy, kiedy to wraz z pierwszymi promieniami słońca zaczną z ziemi wychylać swe główki żonkile. Wiosną, dochód z ich sprzedaży  przeznaczymy na cele charytatywne. Dziękujemy Radzie Rodziców za słodki poczęstunek.

Pola nadziei filmik