Międzykulturowy patchwork

7 maja 2023, dodane przez: J.S. Międzykulturowy patchwork
grafika do wpisu: Międzykulturowy patchwork

Od stycznia 2023r. realizowaliśmy w szkole projekt "Międzykulturowy patchwork", w ramach którego zorganizowaliśmy liczne konkursy i imprezy. W konkursie na najciekawszy projekt patchworku udział wzięło 20 uczniów. Na podstawie najlepszego projektu został uszyty patchwork, który jest symbolem jedności międzykulturowej w naszej szkole. Następnie zorganizowaliśmy spotkanie literacko-poetyckie "Muzyka łączy nie tylko pokolenia... międzynarodowe spotkanie literacko-poetyckie", na które zaproszeni zostali obcokrajowcy mieszkający w naszej okolicy. Spotkanie uświetnił udział rodziców uczniów z Ukrainy. 15 lutego zorganizowaliśmy dla uczniów naszej szkoły bal karnawałowy, w czasie którego wybrany został najlepszy strój nawiązujący do kultury innych krajów.   8 marca zorganizowaliśmy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Przeprowadzone zostały również zajęcia ceramiczne.  Uczniowie klas ósmych czytali młodszym dzieciom książki w języku niemieckim, w ramach przerw z książką obcojęzyczną. Najmłodsi uczniowie mieli możliwość relaksowana się i integrowania w Sali Doświadczania Świata. Jednym z ostatnich zadań była Sportowa Integracja Pokoleń na Powitanie Wiosny- turniej tenisa stołowego i zabawy sportowe. W tym dniu odbyły się też pokazy udzielania pierwszej pomocy przez wykwalifikowanych ratowników medycznych OSP Żyglinek. Dzięki udziałowi w projekcie szkoła zyskała kwotę 9 tys. złotych, za którą zakupiono: stół do tenisa stołowego, sztalugi, glinę i masy lejne, przenośną kolumnę z mikrofonem, duże termosy obiadowe, które posłużą nam podczas szkolnych imprez, książki obcojęzyczne oraz nagrody dla uczestników konkursów.

Koordynator projektu- Barbara Skórka

Międzykulturowy patchwork