Pola nadziei

20 października 2020, dodane przez: J.S. Pola nadziei
grafika do wpisu: Pola nadziei Kampania „Pola Nadziei”  to ogólnoświatowa kwesta na rzecz osób objętych opieką hospicyjną. Na swój symbol hospicja z całego świata wybrały żółty kwiat – żonkil. Program „Pola Nadziei” zapoczątkowany został przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Od 2003 roku „Pola Nadziei” to program ogólnopolski. Jednym z najważniejszych celów tej akcji jest wychowywanie młodego człowieka do wartości takich jak: wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka zwłaszcza cierpiącego, bezinteresowne angażowanie się w działania na rzecz niesienia ulgi i pomocy cierpiącemu człowiekowi, postawa reagowania z empatią na cierpienie, podkreślanie godności ludzkiej osoby, czerpanie radości z dzielenia się swoimi dobrami z ludźmi cierpiącymi. Żonkile są międzynarodowym symbolem akcji „Pola Nadziei", a żonkile zasadzone jesienią  przy naszej szkole zakwitną na wiosnę, o porze, w której wszystko budzi się do nowego życia. Cieszymy się, że nasi uczniowie mogą przyłączyć się do tej szlachetnej akcji.